- Spodziewaliśmy się, że pierwszy rok po wejściu na NewConnect uda nam się zamknąć w okolicach zera lub na niewielkim plusie, przy przychodach ze sprzedaży nieznacznie przekraczających 1 mln zł. Okazało się, że popyt na usługi Mabionu jest większy, niż się spodziewaliśmy – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu spółki. – Te dobre wyniki udało nam się osiągnąć dzięki umowom podpisanym pod koniec ubiegłego roku, m.in. z Polpharmą - dodaje.
24 listopada 2010 r. Mabion podpisał z Polpharmą umowę dotyczącą rozwoju białka rekombinowanego, będącego lekiem biotechnologicznym stosowanym w schorzeniach metabolicznych.
Mabion prowadzi teraz prace nad siedmioma projektami biotechnologicznymi. Cztery z nich to projekty własne spółki, natomiast trzy pozostałe to projekty zlecone przez klientów zewnętrznych. Pierwszym projektem Mabionu jest lek MabionCD20 – przeciwciało monoklonalne stosowane w leczeniu nowotworów krwi, chłoniakach i białaczkach. Lek jest w fazie upcalingu, czyli poszerzenia skali wytwarzania. W nowym laboratorium, które zostanie oddane do użytku wiosną mamy warunki umożliwiające wytwarzanie leków w skali do badań klinicznych.
Równocześnie z pracami nad pierwszym lekiem, Mabion kontynuuje prace nad innym własnym projektem. Jest to lek o nazwie MabionHER2, przeciwciało monoklonalne stosowane w nowotworach piersi. Zakończenie produkcji w małej skali przewidywane jest na II kwartał 2011 r. Pozostałe dwa własne projekty badawczo - rozwojowe Mabionu to prace nad rozwojem przeciwciała monoklonalnego Mabion EGFR, stosowanego w nowotworach jelita grubego oraz głowy i szyi jak również przeciwciała monoklonalnego Mabion VEGF, stosowanego w nowotworach płuc, piersi, okrężnicy oraz nerki.
Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w marcu 2007 r. w celu wprowadzenia na rynek leków onkologicznych najnowszej generacji. Wszystkie leki nad którymi pracuje zespół naukowy spółki będą wytwarzane w technologii humanizowanych przeciwciał monoklonalnych.