Air Ventures Polska, najnowsza spółka portfelowa HVP, jest spółką holdingową, do której należą trzy podmioty: Sky Share (oferująca program współwłasności samolotów), Cirrus Polska (wyłączny przedstawiciel Cirrus Aircraft na Polskę) oraz Sky Share Services (zapewnia obsługę techniczną pozostałym spółkom holdingu). Podstawową działalnością AVP jest prowadzenie programu tzw. własności współdzielonej. Popularny na Zachodzie program polega na korzystaniu z danego dobra (najczęściej luksusowego) przez określony czas w roku w zamian za wykupienie procentowego w nim udziału, bez konieczności zakupu na wyłączność za pełną kwotę. Firma zarabia też na sprzedaży samolotów Cirrus i ich serwisie.
Flota AVP liczy obecnie siedem samolotów Cirrus. Każdy ma ośmiu współwłaścicieli, którzy płacili po 100 tys. USD za udział. Spółka działa od 2008 r. i, jak zapewnia Piotr Pajewski, kierujący HVP, już jest rentowna. Plan na 2011 r. zakłada, że sprzedaż holdingu sięgnie 50 mln zł. Wynik powinien być zbliżony do zera. Pajewski sygnalizuje jednak, że może być nieco gorszy ze względu na planowane inwestycje. 3,5 mln zł, które wniesie do AVP nowy inwestor, zostaną przeznaczone na zakup symulatora lotów (ok. 2 mln zł), rozwój ośrodka serwisowo-szkoleniowego w Poznaniu (ok. 1 mln zł) oraz rozwój sprzedaży i marketing. Pozostałe udziały w AVP należą do kilku osób fizycznych. AVP planuje w tym roku powiększyć flotę o pięć nowych maszyn, w tym samoloty odrzutowe. Zamierza też sprzedać 10 samolotów Cirrus. – Liczymy, że średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji sięgnie 25 proc. – zapowiada Pajewski.
Na czele AVP stoi Piotr Długiewicz, prywatnie brat Tomasza Długiewicza, założyciela a obecnie wiceprezesa One-2-One, która to spółka w przeszłości również należała do stajni MCI Management.