Sfinalizowanie transakcji zalezy jedynie od wydaniu zgody UOKiK. Wniosek trafił do Urzędu 15 grudnia. Jak czytamy w komunikacie podstawowym celem akwizycji jest znaczące przyspieszenie realizacji dotychczasowej strategii rozwoju Agito.pl.
- Postępująca zmiana warunków rynkowych wymaga od nas stałego rozwoju, zarówno pod względem oferty, jak też świadczonych usług – mówi Tomasz Sypuła, prezes Agito.pl. Ten sklep internetowy oferuje ponad 50 tys. produktów w dziesięciu działach od sprzętu RTV i AGD oraz wyposażenia domu i ogrodu, poprzez artykuły komputerowe i fotograficzne, a skończywszy na kosmetykach, produktach dla dzieci, ubraniach i dodatkach.
Jak z kolei poinformowała grupa Allegro, planowana akwizycja Agito.pl służyłaby rozszerzeniu działalności w świadczeniu najwyższej jakości usług w obszarze handlu detalicznego on-line. Równocześnie Allegro zakłada, że Agito.pl będzie mogło stać się dodatkowym kanałem sprzedaży dla wybranych, spełniających najwyższe kryteria jakościowe Partnerów serwisu Allegro. W rezultacie przełoży się to na wzmocnienie małych i średnich firm działających w rodzimym e-handlu w kontekście planowanej ekspansji globalnych konkurentów na polskim rynku.
- Widzimy w tej marce ogromny potencjał, a także duże szanse na dynamiczny rozwój – mówi Grzegorz Wójcik, prezes grupy Allegro.
Agito we wrześniu zostało przejęte przez holenderski fundusz Garma B.V. Główny udziałowiec czyli giełdowy Centrozap otrzymał za swój pakiet 55 proc. akcji 6-10 mln dol., 1,2 mln dol. otrzymał fundusz Secus FIZ oraz nieznaną kwotę prezes Tomasz Sypula.