Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania w tej sprawie. Jak wyjaśnia KRRiT,  postępowanie zostało wszczęte w związku z art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku, w myśl którego koncesję cofa się, jeżeli działalność objęta koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą lub warunkami określonymi w koncesji, a nadawca, pomimo wezwania Przewodniczącego Krajowej Rady, w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub w ustawie.

Kanał ATM Rozrywka TV jest nadawany od lutego, ale jego pełna ramówka ma ruszyć dopiero w maju tego roku. Zdaniem KRRiT program kanału „jest rozpowszechniony w sposób sprzeczny z warunkami określonymi w koncesji". – Przewodniczący KRRiT wzywał dwukrotnie spółkę ATM GRUPA SA do złożenia wyjaśnień. Z nadesłanych wyjaśnień oraz przeprowadzonego przez KRRiT monitoringu wynika, że program jest rozpowszechniony w sposób sprzeczny z warunkami określonymi w koncesji – podaje Krajowa Rada.

ATM Grupa oświadczyła dziś, że nie otrzymała jeszcze z KRRiT żadnego administracyjnego dokumentu w tej sprawie. - Dopiero z chwilą jego otrzymania i poznania dokładnych zarzutów będziemy mogli szczegółowo się do nich odnieść – napisała firma. Jak dodaje, w toku postępowania będzie przedstawiać swoje stanowisko i wykazywać prawidłowość podejmowanych działań, w tym ich zgodność z ustawą i zapisami koncesyjnymi.

Kanał ATM grupy jest nadawany na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej obok TTV, TVP1, TVP2, TVP Info, Eska TV i Polo TV.

W styczniu ATM Grupa podawała, że zawarła na jego nadawanie z Emitelem umowę na jego nadawanie opiewającą na 55,6 mln zł. Umowa jest zawarta do 24  lutego 2021 r. Opłaty koncesyjne ATM Rozrywka TV wyniosą w ciągu 10 lat 10,8 mln zł.