- Kończymy analizę oferty płatnej tej usługi, nie mogę podać szczegółów, ale będzie to oferta raczej tańsza niż droższa, bo na rynku mamy już stosunkowo tanie oferty płatnych telewizji, jak np. kosztujący 15,5 zł pakiet MiniHD Cyfrowego Polsatu - mówił na dzisiejszej konferencji Emitela i KRRiT poświęconej telewizji DVB-T Maciej Staszak, dyrektor pionu strategii i rozwoju w Cyfrowym Polsacie.
Mobilna oferta należącej, od tego roku, do Cyfrowego Polsatu spółki Info TV FM (wygrała rozpisany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konkurs na bycie operatorem mobilnej telewizji w Polsce) ma być gotowa na przełomie kwietnia i maja. Jak zapewnił Staszak, Info TV FM rozmawia o oferowaniu usługi ze wszystkimi dużymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce. – Nie tylko Polkomtel i Cyfrowy Polsat są naszymi potencjalnymi partnerami. Także T-Mobile, Orange i Play to gracze, którzy mogą być zainteresowani współpracą. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi, dwóch operatorów - jednym z nich jest Cyfrowy Polsat - już podjęło decyzję o współpracy z Info TV FM – powiedział Staszak. Oferta mobilna Cyfrowego ma ruszyć przed startem mistrzostw Euro 2012.
Umowy z abonentami i urządzenia odbiorcze mają zapewnić odbiorcom operatorzy telekomunikacyjni tej usługi. – Jestem w stanie wyobrazić sobie, że w takim modelu dekoder do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej mógłby kosztować nawet np. 1 zł – mówił Staszak.
Info TV FM zakłada, że w ofercie mobilnej telewizji będzie oprócz wszystkich stacji dostępnych bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej także osiem dodatkowych stacji telewizyjnych i 12 radiowych. – Łącznie ok. 40 stacji radiowo-telewizyjnych – powiedział Staszak. W zakresie zainteresowań spółki (decyzję w tej sprawie musi zaakceptować UKE i KRRiT) są kanały filmowe, serialowe, sportowe, rozrywkowe i dziecięce.
Do końca kwietnia 2014 roku usługa ma potencjalnie docierać do ok. 15 mln Polaków. –Po 2015 roku możliwe jest rozwijanie zasięgu ogólnopolskiego. Na pewno interesujące byłoby dla nas wtedy rozwijanie go na tych terenach, w które Polacy jeżdżą na wakacje oraz wzdłuż autostrad. Ta druga opcja umożliwiłaby podłączenie przenośnych odbiorników np. do zagłówków foteli samochodowych i oglądanie telewizji w czasie jazdy –mówił.