Radiofarmaceutyk (używany jako znacznik w badaniach w czasie pozytonowej emisyjnej tomografii komputerowej) jest produkowany w należącym do Voksela Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków w Krakowie. Pozytywna decyzja Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych stanowi zakończenie procesu mającego na celu komercyjną sprzedaż radiofarmaceutyków przez Voxel.

Produkcja radiofarmaceutyków jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju krakowskiej grupy, która prowadzi także centra diagnostyki obrazowej. W maju 2010 roku Voxel zawarł umowę z GE Healthcare. Dzięki temu uzyskał licencję na wytwarzanie, dystrybucję, sprzedaż i wprowadzanie na rynek znacznika SteriPET, opartego na radiofarmaceutyku FDG. Voxel posiada wyłączność w zakresie jego dystrybucji w Polsce.

Na polskim rynku Voxel planuje sprzedawać 3 tys. dawek rocznie. Na własny użytek - biorąc pod uwagę nowe centra PET-TK - zamierza zwiększyć produkcję z obecnych około 3,5 do docelowych ok. 12 tys. dawek rocznie. Cały rynek tego znacznika w Polsce to obecnie ok. 30 tys. dawek, z czego realnie na wolnym rynku kupowane jest 10 tys. dawek.

Licencja na wytwarzanie SteriPET pozwala Voxelowi również na dystrybucję (bez wyłączności) tego znacznika w Czechach i na Słowacji. Spółka liczy, że do końca roku sprzeda w tych krajach ok. 3 tys. dawek.

W katowickim Szpitalu Klinicznym nr 5 Voxel razem z funduszem Enterprise Investors buduje ośrodek, w którym znajdzie się urządzenie Gamma Knife. Ten aparat służący do bezinwazyjnego leczenia zmian w mózgu ma być w sierpniu gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów. W tym roku firma planuje wykonać ok. 200 badań. Każde z nich NFZ wycenia na 24 tys. zł. Docelowo rocznie będziemy mogli przeprowadzać w Katowicach 700-1000 takich zabiegów. Zapotrzebowanie w Polsce jest jeszcze większe.