Spośród linii przychodowych wzrostowa była jedynie sprzedaż telefonów abonamentowych, która ma jednak największy udział w strukturze sprzedaży grupy.
Spadek przychodów handlowej firmy wynika ze zmian, jakie przechodzi rynek operatorów mobilnych: telekomy oszczędzają na kosztach pozyskania klienta, ponieważ rynek jest już nasycony, a coraz większa liczba użytkowników korzysta z internetowego – efektywniejszego dla operatora - kanału sprzedaży. Sieci komórkowe (może z wyjątkiem Play) od kilku lat zmniejszają liczbę tradycyjnych sklepów z ich usługami i produktami.
I tak, średnia liczba salonów Orange, w których grupa Tell prowadzi sprzedaż usług PTK Centertel wyniosła w I półroczu 2013 r. 179 salonów (stan na 30 czerwca to dokładnie 177 punktów) wobec średniej w I półroczu 2012 r. na poziomie 191 salonów (30 czerwca ub.r. 185 salonów).
Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. zarządzał on o ok. 6 proc. mniejszą liczbą sklepów niż w analogicznym okresie rok temu, a w zestawieniu na 30 czerwca spadek wyniósł około 4 proc.
Liczba salonów innych operatorów niż Orange, prowadzonych przez spółki zależne Tella również się obniżyła. Wyniosła na koniec czerwca 172 wobec 190 rok temu. I tak, grupa Tella prowadziła pod koniec II kw. 82 salonów Plus (o 8 mniej niż rok temu, spadek o blisko 9 proc.) oraz 90 sklepów z usługami T-Mobile (spadek o 10 proc. rok do roku).