Egzekucja to mechanizm, który ma z jednej strony pozwolić grupie na prowadzenie działalności operacyjnej, z drugiej wierzycielom na systematyczne odzyskiwanie pieniędzy.
- Sąd nie wypowiedział się dziś merytorycznie w sprawie. W pismach, które składaliśmy podaliśmy powód, dla którego warto odroczyć posiedzenie: grupa Hawe przyspiesza negocjacje z wierzycielami – wyjaśnia mecenas Adam Kościółek z kancelarii KKW, reprezentujący administratora zastawów i obligatariuszy grupy Hawe.
Z jego słów wynika, że na odroczenie zgodzili się reprezentanci wszystkich przybyłych dziś do legnickiego sądu uczestników postępowania, w tym m.in. spółki, Agencji Rozwoju Przemysłu i dwóch dużych inwestorów instytucjonalnych (także obligatariuszy).
- Grupa Kapitałowa Hawe pracuje nad sposobem rozwiązania problemu płynności i zwróciła się do wierzycieli o niepodejmowanie działań naruszających obecne status quo do czasu przedstawienia przez spółkę propozycji obejmującej wszystkich głównych wierzycieli – mówi mecenas.
Jego klienci posiadają wierzytelność wobec grupy Hawe o wartości 17 mln zł.