W planach jest też wyrażenie zgody na zbycie zorganizowanych części przedsiębiorstwa, jakimi są Centrum Kompetencyjne Prac (działa na rynku rekrutacji pracowników) i Agencja SearchLab (specjalizuje się w marketingu w wyszukiwarkach internetowych).
Jak tłumaczy Nina Graboś, szefowa działu komunikacji korporacyjnej w Agorze, nie oznacza to jednak, że te dwie działalności są na sprzedaż. – Chcemy tylko wydzielić te działalności tak, by mogły zostać spółkami z o.o. Mamy już kilka takich spółek w grupie – mówi. Jak podaje Agora, celem planowanej restrukturyzacji jest „zwiększenie elastyczności operacyjnej i dalszy rozwój działalności gospodarczej Agencji oraz Centrum".
Poza tym na WZA 24 listopada w spółce może zapaść kilka decyzji skutkujących zmianami w statucie, zwłaszcza jeśli chodzi o serie jej akcji. Po zmianach serie akcji, jakie będą wymieniane w statucie Agory, to A (seria uprzywilejowana: każda akcja uprawnia do pięciu głosów na WZA) oraz BiD (do tej serii przypisano niegdysiejsze akcje serii B, C, D, E oraz F, które podlegały skupowi w czasie buy backów w 2008 i 2009 r.). Jak tłumaczą Agata Staniszewska, rzeczniczka spółki i Nina Graboś, wprowadzane zmiany mają wyłącznie charakter porządkowy, wiele z nich dotyczy uporządkowania w statucie zapisów o charakterze historycznym. – Najbardziej interesującą częścią tego komunikatu jest informacja o planach zbycia Agencji SearchLab, ale nawet gdyby doszło do jej sprzedaży, jest to niewielkie aktywo, którego sprzedaż nie ma wielkiego znaczenia dla grupy. Znacznie ciekawsze wydaje mi się to, jak wypadną wyniki Agory za III kwartał, a jeszcze bardziej – te za IV kw., gdy będzie już w nich widać m.in. pozytywny wpływ wyborów m.in. na AMS i dobrej sytuacji na rynku kinowym – mówi Konrad Księżopolski, analityk Haitong Bank. Wyniki finansowe za III kw. Agora poda 9 listopada.