W planach na najbliższe miesiące jest wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne w oparciu o lokalnych dystrybutorów lub samodzielnie przez giełdową spółkę. Z kolei zależny Softech z początkiem 2016 r. rozpoczął już stałe dostawy towarów dla klientów z innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa LSI Software szacuje, że po przejęciu Softechu obsługuje obecnie ponad 70 proc. polskiego rynku gastronomicznego.
Trwają też prace nad nowym systemem informatycznym przeznaczonym dla branży hotelowej, który ma być skierowany zarówno do krajowych, jak i zagranicznych odbiorców. Zakończenie prac przewidziano na trzeci kwartał, a efekty jego komercjalizacji mają być widoczne w tegorocznych wynikach. LSI Software sygnalizuje, że rozgląda się również za nowymi celami przejęć. Ze sfinansowaniem transakcji firma nie powinna mieć problemu, ponieważ akcjonariusze dali już zarządowi zielone światło w zakresie podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego.
Inwestorzy pozytywnie zareagowali na raport roczny opublikowany przez informatyczną spółkę. We wtorek jej kurs rósł do 7,15 zł. Obecnie wskaźnik ceny do zysku dla LSI Software wynosi niespełna 7, co oznacza, że jest znacząco niższy niż średnia dla branży IT (ponad 14). LSI Software wchodzi w skład wskaźnika branżowego WIG-Informatyka, ale z zaledwie 0,13-proc. udziałem. Mniejszy udział mają tylko dwie z 27 spółek w tym indeksie: Betacom i Procad. Najwięcej waży pakiet Asseco Poland.