Firmy zależne Komputronika – Movity oraz Komputronik Biznes – zostaną połączone. – Spodziewamy się, że finalizacja fuzji nastąpi do końca naszego roku obrachunkowego, tj. do 31 marca 2017 r. – zapowiada Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronika Biznes. Dodaje, że spółki są wobec siebie komplementarne. – Połączenie dorobku obu przedsiębiorstw, reprezentowanych przez ponad stu doradców, inżynierów i architektów rozwiązań oraz ogólnopolską siatkę wdrożeniowo-serwisową, przyniesie nam efekty synergii i bardziej kompleksową ofertę dla klientów – podkreśla.
Zarząd Komputronika zapowiadał wcześniej, że Komputronik Biznes powinien trafić na giełdę. To jednak kwestia dalszej przyszłości. – Debiut giełdowy, jako narzędzie zdobywania finansowania na intensywniejszy rozwój, jest rozważany jako bardziej odległa perspektywa, niemieszcząca się w planach na najbliższe dwa lata – mówi Pawłowski.
Komputronik Biznes zwiększa przychody w tempie dwucyfrowym. W 2015 r. przekroczyły 200 mln zł. Spółka jest integratorem IT. Ocenia, że popyt na outsourcing usług rośnie. – Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na oddanie części lub całości swojej infrastruktury w ręce zewnętrznych podmiotów, zwykle chwalą sobie tę decyzję – twierdzi Pawłowski.
60 mln zł wynosi kapitalizacja Komputronika. Od połowy 2015 r. wycena akcji spada, ale w ostatnich tygodniach widać odreagowanie.
Giełdowy Komputronik kontroluje 100 proc. udziałów Komputronika Biznes. W tym roku obrotowym, mimo podatku od sieci handlowych, ma nadzieję na poprawę wyników. Negatywny wpływ podatku chce zneutralizować przez dostosowanie cen i warunków współpracy z dostawcami.