Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To kolejna polska spółka, która odnosi sukcesy na światowym rynku gier wideo. Założony w 2004 r. QubicGames zanotował właśnie ponad milion użytkowników gry „Geki Yaba Runner", dostępnej na świecie na konsole Nintendo oraz na urządzenia mobilne. Ponad 50 proc. użytkowników gry odnotowano w Azji, a w Japonii była ona drugą najchętniej kupowaną aplikacją na konsole Nintendo 3DS w lipcu 2013 roku. Spółka jest jedynym w Polsce partnerem Nintendo od dziesięciu lat, współpracuje też z globalnym wydawcą gier Chillingo, a w czerwcu 2016 sfinalizowała umowę na wydanie „Geki Yaba Runner" na platformę Nintendo w Japonii, Korei Południowej, Chinach, na Tajwanie i w Hongkongu. Zamierza także wydać grę w Europie i obu Amerykach. – Obecnie koncentrujemy się na jak najszerszej komercjalizacji naszych projektów w Azji oraz w USA. Zakładamy, że pierwsze efekty naszych działań będą widoczne w wynikach finansowych na koniec 2016 roku – zapowiada Jakub Pieczykolan, twórca i prezes QubicGames. – W ciągu ponad dziesięciu lat z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 20 światowych produkcji gier, głównie na konsole Nintendo oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a w ostatnim czasie umacniamy też obecność na platformach PC/Mac i konsolach Sony PlayStation – przypomina Pieczykolan. Spółka prowadzi prace nad czterema produkcjami, w tym gry „Robonauts", której premierę przewidziano na czwarty kwartał 2016 r. – Nasze gry wydawane są na całym świecie ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego i japońskiego, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Mamy już sfinalizowane umowy z azjatyckimi wydawcami, co gwarantuje dotarcie do szerokiego grona użytkowników – przekonuje Jakub Pieczykolan.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
OpenAI wchodzi na rynek e-commerce, a popularny chatbot ma stać się platformą pośredniczącą w zakupach online. Czy asystent AI szukający dla nas i kupujący produkty wywróci rynek do góry nogami?
Orange Polska nie będzie musiał udostępniać kabli internetowych konkurencji w reżimie narzuconym przez regulatora – przewiduje ogłoszony plan. „To koniec pewnej epoki”
Nawet 60 zł kosztowała w środę akcja spółki monitorującej dla firm media społecznościowe po publikacji pierwszych wyników za drugi kwartał.
Z jednej strony szybująca wycena CD Projektu. Z drugiej rozczarowanie płynące z takich studiów jak PCF oraz kontrowersje wokół 11 bit studios. To tylko mały wycinek z liczącej ponad 100 reprezentantów giełdowej branży gier. Na które studia warto teraz postawić?
Pierwsze półrocze w globalnym sektorze gier było całkiem udane. Drugie też zapowiada się ciekawie, choć branża nadal boryka się z wyzwaniami.
BM mBanku zmieniło rekomendacje dla giełdowych studiów. Zaleca sprzedaż akcji CD Projektu i 11 bit studios. A co z TSG, Huuuge i PCF?