Na prace nad kanałem WP wyda w tym roku 2,9 mln zł, do tego dojdą koszty koncesji telewizyjnej, która od 2016 do 2026 r. będzie kosztować spółkę 13,5 mln zł i płatna będzie w 10 rocznych ratach. 15-20 proc. treści dla swojej stacji WP będzie produkować samodzielnie, pozostałe programy będą pochodzić m.in. z bibliotek wielkich międzynarodowych producentów (w tym m.in. z Discovery).
2. grudnia kanał ruszy u operatorów kablowych, zarząd WP chce też, by trafił do oferty choć jednego operatora satelitarnego. Nie wiadomo natomiast, kiedy ruszy naziemnie, bo nadawcy z nowego multipleksu naziemnej telewizji wciąż negocjują z dosyłającą sygnał stacji spółką Emitel stawki za tę usługę. Jak mówi Jacek Świderski, prezes WPH, grupa może znaleźć dla swojej stacji branżowego inwestora (w tym zagranicznego), który objąłby mniejszościowy pakiet udziałów. - To często spotykane w branży rozwiązanie - dodaje.
Kanał ma już opracowana ramówkę, za dwa tygodnie zacznie korzystać z nowego studia telewizyjnego powstającego w siedzibie spółki. – Już w spocie reklamowym widać, że w kanale będzie wiele elementów interaktywnych, powiązań z portalami społecznościowymi, bo stacja ma być interaktywna – zapowiada Świderski.
Twarzami kanału będą m.in. Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, Aleksandra Szwed, Tomasz machała, Małgorzata Ohme i Małgorzata Serafin. Branżowy magazyn „Press" spekuluje, że także Maciej Orłoś, który właśnie opuścił Teleexpress i TVP, ale Świderski nie chciał potwierdzić tej informacji.