Do inwestorów trafi ponad 4,4 mln akcji: prawie 12 proc. w ręce inwestorów indywidualnych, a pozostałe ponad 88 proc. do instytucji. Ze sprzedaży 0,5 mln nowych walorów spółka pozyska prawie 11,3 mln zł brutto. Podkreśla, że to wystarczy jej do zrealizowania zaplanowanych inwestycji. Wcześniej zarząd sygnalizował, że celuje w kwotę w przedziale 10–15 mln zł. Pozyskane pieniądze mają zostać przeznaczone na kampanie promocyjne kluczowych produkcji w modelu free-to-play (gry darmowe z mikropłatnościami), a także na rozwój działalności wydawniczej i inwestycje we wspólne projekty z zewnętrznymi deweloperami.

Ponad 3,9 mln walorów sprzedadzą dotychczasowi akcjonariusze. Są to Warsaw Equity PE Fund I FIZAN, Artifex Mundi Investments (podmiot zawiązany przez twórców Artifeksu) oraz osoby prywatne. Maksymalna oferowana pula „starych" akcji wynosiła 6,15 mln. Nie wszystkie zostaną sprzedane, co oznacza, że akcjonariusze chcą poczekać na lepszą wycenę. Przedstawiciele Warsaw Equity podkreślają, że widzą duży potencjał wzrostu wartości Artifeksu w oparciu o tytuły free-to-play.

Na rynku głównym GPW obecnie notowanych jest pięciu producentów gier: CD Projekt, CI Games, 11 bit studios, Vivid Games oraz PlayWay. Ten ostatni zadebiutował kilka dni temu. W czasie oferty publicznej poradził sobie bardzo dobrze, ale debiut był mocno pod kreską. Odbył się, gdy zapisy w transzy detalicznej w Artifeksie były na półmetku. Brokerzy twierdzą, że to mogło zniechęcić część inwestorów do zakupu akcji tej spółki. Pytanie, jak wypadnie debiut. Jego data nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że będzie w listopadzie.