Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Uzasadnia to planami inwestycyjnymi. Chodzi w szczególności o realizację projektu, o którym spółka informowała we wrześniu 2016 r. i na który dostała dofinansowanie z programu operacyjnego „Inteligentny rozwój 2014–2020".
Zarząd perspektywy dla giełdowej grupy na 2018 r. ocenia pozytywnie, ale w zeszłym roku jej przychody i zyski były niższe niż w 2016 r. Odnotowała spadek sprzedaży usług inżynierskich oraz oprogramowania. Wyniki w tym ostatnim segmencie są pokłosiem zmiany modelu licencjonowania oprogramowania Autodesk – chodzi o stopniowe przechodzenie z modelu inwestycyjnego (zakup licencji wieczystych) do bardziej elastycznego modelu eksploatacyjnego (zakup licencji czasowych, dostosowanych do bieżącego zapotrzebowania klientów). Zarząd przyznaje, że rok 2017 był najgorszym okresem wynikającym z tej zmiany, ale jednocześnie uspokaja, że od czwartego kwartału grupa zaczęła już obserwować zwyżki, związane z odnowieniami licencji sprzedanych przed rokiem. Spółka sygnalizuje również, że w segmencie usług szkoleniowych zaczyna pozytywnie odczuwać uruchamianie funduszy unijnych. W 2017 r. zanotowała w tym segmencie ponad 20-proc. wzrost przychodów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Popyt na usługi IT rośnie, a tempo wzrostu wynagrodzeń wyhamowało. To ma pozytywny wpływ na wyniki branży. Wyceny akcji wielu jej reprezentantów mają za sobą imponującą zwyżkę. Czy dobre perspektywy zostały już przez rynek zdyskontowane?
Piotr Reisch i Bogusław Kisielewski to byli szefowie telewizyjnej grupy kontrolowanej przez Canal+. Pierwszy ma akcje i wsparcie funduszy. Drugi wiedzę i czas. Co zrobią razem?
Zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów postawił urząd antymonopolowy Orange Polska i T-Mobile Polska. Chodzi o to co robią z rabatami.
TiVi Foundation zmieniła prezesa Cyfrowego Polsatu. Odwołała też Zygmunta Solorza z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu. Prawnik miliardera uważa, że nie miała prawa.
O 160 proc. więcej zapłaci platformie społecznościowej giełdowa firma za dostęp do jej danych.
Nie identyfikujemy zagrożenia płynnościowego w drugim półroczu 2025 r. – informuje zarząd.