W ubiegłym roku zgodziła się na to rada nadzorcza mBanku, a teraz to już oficjalna wiadomość. Firmy, które pierwotnie łączyła wieloletnia umowa z opcją zakupu bankowego biznesu przez Orange, podały w poniedziałek, że porozumiały się i z końcem roku zakończą trwającą cztery lata współpracę.

W jej ramach mBank zapewniał licencję i ofertę bankową, a Orange dbał o jej mobilną wersję i jej marketing, uzyskując wynagrodzenie za pozyskanie klienta. Telekom zapewnił, że rozstanie następuję z jego inicjatywy, ponieważ zamierza prowadzić biznes mobilnej bankowości w inny sposób. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, nie zdradza, czy chodzi o to, aby wprowadzić do Polski bank należący do strategicznego inwestora telekomu – Orange Bank – ale wynika to po trosze z komunikatu spółki. „Zarząd obecnie pracuje nad nowym modelem biznesowym w tym obszarze, który najlepiej będzie spełniał potrzeby klientów i przyczyni się do tworzenia wartości dla Orange Polska. Nowy model biznesowy będzie wspierany przez kompetencje i doświadczenie Grupy Orange” – czytamy w nim.

Według mBanku z Orange Finanse korzysta obecnie ponad 430 tys. klientów. Jak poinformował Krzysztof Olszewski, rzecznik finansowej instytucji, nadal można korzystać z rachunku w Orange Finanse poprzez aplikację mobilną i bankowość internetową. Według niego wszystkie dotychczasowe funkcje pozostają bez zmian, a docelowo rachunki, depozyty i kredyty aktywnych klientów zostaną przeniesione na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku.