Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Filip Granek, prezes XTPL
– W mojej ocenie decyzja o licencjonowaniu jest bardzo dobra. Z jednej strony powinna przyspieszyć komercjalizację technologii XTPL w naprawie defektów, a z drugiej pozwolić spółce zachować prawa do wartości intelektualnej związanej z zastosowaniem tej technologii – komentuje Adrian Kowollik, analityk East Value Research. – Warto jednak zauważyć, że komunikat ma też drugie dno. Rodzi się pytanie, czy chiński partner, z którym spółka prowadzi rozmowy od połowy 2018 r., jest lub będzie zainteresowany modelem licencyjnym – zaznacza.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?
Erste Group obniżyło cenę docelową dla akcji XTPL. W nowych szacunkach analitycy uwzględnili znacznie niższe przychody i wyniki niż wcześniej. Nie wierzą, że spółka do 2026 r. wypracuje 100 mln zł przychodów zapowiadanych przez zarząd.
Umowę kredytową na 3,7 mld zł podpisał z konsorcjum banków Światłowód Inwestycje, joint venture Orange Polska i holenderskiej grupy APG.
II kwartał br. nie przyniósł rodzimym start-upom długo oczekiwanego ożywienia. Liczba zrealizowanych transakcji venture capital nie rzuca na kolana, podobnie jak wartość inwestycji. Co ważne, są już solidne fundamenty do wybicia się z dołka w kolejnych miesiącach.
Kurs akcji koncernu Nvidia przebił poziom ze styczniowego szczytu. Papiery tej spółki stały się rekordowo drogie, a jej kapitalizacja największa spośród wszystkich spółek giełdowych świata.