1,6 mld zł przychodu i 433 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i koszty leasingu wykazał T-Mobile Polska w trzecim kwartale tego roku. To oznacza, że w porównaniu z odpowiednim okresem 2019 r. przychody były wyższe o 0,6 proc., a EBITDal o 2,4 proc. Rosły zarówno przychody z usług mobilnych i oferowanych od niedawna stacjonarnych oraz ICT.
Liczba kart SIM obsługiwanych przez należący do Deutsche Telekom telekom powiększyła się rok do roku o 163 tys. do 11,071 mln. Z tej puli 3,49 mln to karty pre-paid, a znakomita większość – jak u wszystkich pozostałych operatorów – 7,581 mln – to karty abonamentowe.
W skali trzech miesięcy licząc od końca czerwca br. liczba kart SIM obsługiwanych przez telekom urosła o 50 tys., w tym w segmencie pre-paid o 29 tys., a w post-paid o 21 tys.
T-Mobile nie zdradza ilu abonentów światłowodu pozyskał od startu usługi oferowanej z wykorzystaniem infrastruktury innych telekomów, głównie Orange Polska. Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile Polska podał zaś, że liczba abonentów szerokopasmowego dostępu do internetu grupy w Polsce wyniosła w końcu września 29 tys. Najprawdopodobniej nie są to jednak tylko klienci indywidualni.
Liczba ta jest wyższa o 5 tys. w kwartale i o 18 tys. rok do roku. Z kolei ogólna liczba aktywnych linii stacjonarnych obsługiwanych przez operatora w Polsce wynosi zaś w sumie 31 tys.