Reklama

Branża z potencjałem do zwyżki

Indeks WIG-informatyka, po mocnym rajdzie trwającym od marca do września, w ostatnich tygodniach porusza się w trendzie bocznym, oscylując w okolicach 3,7 tys. pkt.
Branża z potencjałem do zwyżki

Foto: sxc.hu

Obecnie mediana wskaźnika ceny do zysku (liczona na bazie spodziewanych zysków) spółek IT notowanych na GPW wynosi 14,9 i jest tylko 1,5 proc. powyżej historycznej średniej z trzech lat – zwraca uwagę BM mBanku. Według analityków spółkami, które warto przeważać w portfelu, są m.in. Asseco Poland, Asseco South Eastern Europe, Atende, Comarch oraz Sygnity.

Eksperci podtrzymują pozytywne podejście do sektora IT. Podkreślają, że część spółek wykazała istotną poprawę wyników. A kluczowy dla branży IV kwartał też zapowiada się dobrze. Perspektywa solidnych zysków rodzi nadzieję na wypłaty sutych dywidend w 2021 r. Asseco Poland podczas niedawnej konferencji zasygnalizowało, że chce być „przewidywalne i konsekwentne" w zakresie dywidendy. W ostatnich latach co roku do akcjonariuszy płynęły kwoty oscylujące w okolicach 3 zł na walor. W tym roku było to 3,01 zł (prawie 250 mln zł), co przełożyło się na niemal 5-proc. stopę dywidendy. Z kolei Comarch wypłacił 1,5 zł na akcję i zdaniem analityków w 2021 r. można spodziewać się podobnej wypłaty.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama