Imponujący wzrost przychodów Asbisu

Dystrybutor IT wypracował w listopadzie 302 mln dolarów obrotów, czyli niemal o połowę więcej niż rok temu. Kurs rośnie.

Publikacja: 21.12.2020 09:24

Imponujący wzrost przychodów Asbisu

Foto: materiały prasowe

W poniedziałek po rozpoczęciu sesji akcje Asbisu zyskują pond 5 proc. do 7 zł. - Listopad tego roku był pierwszym miesiącem w historii Asbisu, w którym przychody spółki przekroczyły próg 300 mln USD. Cała końcówka tego roku wygląda bardzo dobrze. Asbis spełnił oczekiwania rynku i dostarczył to, co zostało obiecane. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza podniesiona prognoza na 2020 rok jest dość ostrożna – komentuje Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu.

W listopadzie 2020 r. skonsolidowane przychody wyniosły około 302 mln USD, wobec 202 mln USD w listopadzie 2019 r., co oznacza wzrost o około 49 proc.

Spółka podkreśla, że produktami, które w największym stopniu odpowiadają za wzrost przychodów w listopadzie były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-proc. w porównaniu z listopadem 2019 r.

- Oprócz tego w grupie najlepiej sprzedających się produktów były procesory i inne akcesoria. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami jednym z czynników sukcesu naszej sprzedaży jest obecnie najnowszy model iPhone'a, który został bardzo dobrze przyjęty na rynkach, na których jesteśmy jego głównym dystrybutorem – dodał Siergiej Kostevitch.

Asbis jest dystrybutorem produktów IT w krajach byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producentem marek Prestigio, Canyon i Perenio.

Pod koniec października Asbis podwyższył prognozę zysku na 2020 rok i obecnie zakłada, że wyniesie on pomiędzy 23-25 mln USD, a nie 18-20 mln USD jak planował wcześniej. Z kolei przychody mają wynieść 2-2,2 mld USD.

Technologie
Potrzebne wsparcie dla wirtualnego świata
Technologie
DataWalk z głęboką stratą. Ale są też dobre wieści
Technologie
Lichthund szykuje się do debiutu
Technologie
PlayWay nie zwalnia tempa
Technologie
Wieści z CI Games zaniepokoiły rynek. Mocna przecena
Technologie
Prowly przejęło Brand24