Oprócz Gauffina istniejące akcje w IPO zamierzają sprzedawać: RPII HGE (zależny od The Raine Group), Naver KIP Cheer up! Gamers Fund, Korea Investment Global Contents Fund (zarządzane przez Korea Investment Partners), Seoul Investment Patent Venture Fund, Seoul IP Growth Industry Venture Fund (zarządzanych przez Seoul Investment Partners) oraz Woori Technology Investment.
Zgodnie z zasadami giełdy w ręce nowych inwestorów ma trafić minimum 25 proc. wszystkich akcji firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozrywki użytkownikom urządzeń mobilnych. Spółka i jej dotychczasowi akcjonariusze zapowiedzieli, iż chcą aby płynność była dużo większa. "Intencją spółki i jej akcjonariuszy jest zapewnienie znacznej liczby akcji znajdujących się w wolnym obrocie, stanowiących ponad 25 proc. wszystkich akcji, aby zagwarantować odpowiednią płynność obrotu na rynku wtórnym oraz spełnić wymogi dotyczące notowania akcji" - napisali.
– IPO Huuuge powinno się cieszyć zainteresowaniem – uważa Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku.
– Po pierwsze, spółka działa na rynku gamingowym, który jest strukturalnie rosnący. Po drugie, skala działalności i wyniki powodują, że będzie to spore IPO, a więc będzie to ciekawa spółka z punktu widzenia funduszy szukających sposobu na zróżnicowanie portfela w tym segmencie. Przez lata ich zainteresowanie koncentrowało się na CD Projekcie. Dopiero niedawno mogli zdywersyfikować skład portfeli o akcje Ten Square Games czy People Can Fly. Huuuge działa w modelu free-to-play, tak samo jak Ten Square Games, który swoim sukcesem biznesowym przetarł szlaki i pozwolił inwestorom lepiej zrozumieć ten rynek i jego potencjał – dodaje Księżopolski. Uważa także, że za sprawą wielkości oferta powinna zainteresować również inwestorów zagranicznych.
Rok szybkiego wzrostu
Danych finansowych Huuuge za 2020 r. jeszcze nie ma. W komunikacie inicjującym IPO podano, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. grupa miała 243,5 mln USD przychodów, o 30 proc. więcej niż przed rokiem. Jej zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł w tym czasie 54,2 mln USD, rosnąc skokowo (o 486 proc.) z 9,3 mln USD w tym samym okresie 2019 r.
Gauffin mówił niedawno w rozmowie z „Parkietem", że w 2020 r. firma nie stroniła od przejęć. Zapowiedział też, że nie będzie podawać prognoz, jednak w jego ocenie powinna utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu.