Bartkowiak nie podał liczb w złotych, które stoją za tymi wzrostami. Jawne są jednostkowe wyniki Inei za 2019 r.: 329 mln zł przychodu i około 102 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA).
Prezes Inei uściślił, że w końcu grudnia grupa miała 295 tys. abonentów, a operatorzy korzystający z jej ofert hurtowej światłowodów, obsługiwali w ten sposób 50 tys. użytkowników. Wśród najbardziej aktywnych wskazał Orange Polska.
Grupa Inea jest kontrolowana przez australijski fundusz infrastrukturalny Macquarie. Według Bartkowiaka inwestor zachęca Ineę do akwizycji operatorów hurtowych, ale jego zdaniem takich podmiotów w Polsce obecnie nie ma.
Bartkowiak nie wykluczył możliwości połączenia z Nexerą, spółką Infracapital i Nokii. – To jeden z możliwych scenariuszy, ale nierozważanych obecnie – powiedział.
Z jego słów wynika, że FiberCo Orange Polska interesuje Ineę, ale nie przy proponowanym zakresie sieci. – Dzisiaj Orange ma moim zdaniem największy potencjał w Polsce, aby czerpać korzyści z modelu hurtowego. Pytanie, czy wystarczy im odwagi – ocenił szef Inei.