1,55 mld zł, o 0,5 proc. mniej niż przed rokiem wyniosły przychody T-Mobile Polska z grupy Deutsche Telekom (DT) w I kwartale br. Według DT, polska sieć zanotowała niższe wpływy z roamingu krajowego. To najpewniej efekt stopniowego uniezależniania się Playa od infrastruktury konkurentów.
Z kolei sam działający w Polsce operator podkreśla, że wynik ten udało się wypracować „mimo obniżenia wpływów z tytułu obsługi ruchu turystycznego oraz przeniesienia obsługi międzynarodowego ruchu tranzytowego do dedykowanych struktur Grupy DT".
T-Mobile Polska wykazał natomiast wzrost skorygowanego o zdarzenia jednorazowe zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i koszty leasingu: tzw. wskaźnik skorygowanej EBITDAal wyniósł w tym czasie 431 mln zł, o 4,1 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrost wyniku DT tłumaczy głównie niższymi kosztami.
Operator obsługiwał w końcu marca 11,205 mln kart SIM, z czego 7,652 mln to karty abonamentowe, a 3,554 mln karty pre-paid.
W porównaniu z końcem 2020 r. łączna liczba kart SIM urosła, ale tylko o 7 tys. W porównaniu ze stanem na koniec marca ub.r. powiększyła się natomiast o 223 tys.: statystyki post-paid urosły o ponad 120 tys., a pre-paid o 1-2 tys. kart.