Asbis według wstępnych danych wypracował w sierpniu 2021 r. skonsolidowane przychody na poziomie 243 mln USD, wobec 206 mln USD w sierpniu 2020 r., co oznacza wzrost o około 18 proc. Spółka podkreśla, że sierpień to z reguły miesiąc spowolnienia wakacyjnego w branży IT, jednak w tym roku sprzedaż była bardzo wysoka. Dla Asbisu był to drugi, po marcu, najlepszy miesiąc pod względem przychodów w tym roku. Costas Tziamalis, członek zarządu podkreśla, że nadchodzące miesiące będą dla grupy szczególnie ważne, ponieważ wkracza ona w najbardziej intensywny i pracowity dla branży okres.
Produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży w sierpniu 2021 r. były akcesoria oraz laptopy. Z kolei jeśli chodzi o geograficzną strukturę sprzedaży, to wyróżniało się pięć krajów z najwyższymi przychodami: Rosja, Ukraina, Kazachstan, Słowacja oraz rejon Środkowego Wschodu. Asbis podkreśla, że bardzo dobrze radziła sobie również Polska, która w sierpniu odnotowała znaczący wzrost sprzedaży.
Asbis ma dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad dwa tysiące pracowników i około 20 tys. klientów w 56 krajach.
W zeszłym miesiącu grupa podniosła prognozy na ten rok. Zgodnie z nowymi planami przychody ze sprzedaży będą kształtowały się w przedziale 2,9 mld USD do 3,1 mld USD, czyli mogą być 7 proc. wyższe od górnych zakresów pierwotnej prognozy, natomiast zysk netto będzie pomiędzy 71 mln USD a 74 mln USD, co oznacza, że może być wyższy o 45 proc. od pierwotnie zakładanego.
Spółka jest notowana na GPW. We wtorek przed godz. 10 jej kurs rośnie o 0,2 proc. do 25,8 zł.