Złoto jest wrażliwe na stopy procentowe w USA. Wyższe rentowności zwiększają koszt alternatywny utrzymywania nieopłacalnego kruszcu, jednocześnie wzmacniając dolara. Silniejszy dolar amerykański sprawia, że ​​złoto jest drogie dla nabywców posiadających inne waluty.

Ceny złota spadały w czwartek na rynkach międzynarodowych, ponieważ mocniejszy dolar i oczekiwania na duże podwyżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej zmniejszyły atrakcyjność tego metalu. Spot złota spadł o 0,1 procent, do 1 693,81 USD za uncję od 0110 GMT. Kontrakty terminowe na złoto w USA spadły o 0,3 procent, do 1704,4 USD.

Ceny złota na COMEX są nieco niższe przy stabilnym dolarze amerykańskim i wyższych rentownościach obligacji, ponieważ dane o inflacji w USA w niewielkim stopniu powstrzymały oczekiwania rynku, że Fed może kontynuować agresywne podwyżki stóp procentowych. Na cenie złota ciążą również ciągłe odpływy ETF-ów, co świadczy o braku zainteresowania inwestorów. Złoto poprawiło się po nieudanej próbie przekroczenia poziomu 1750 USD za uncję i może pozostawać pod presją, ponieważ gracze rynkowi zajmują stanowisko na posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu. Analitycy spodziewali się, że ceny złota będą w ciągu dnia spadać, przy wsparciu COMEX Spot na poziomie 1676 USD i oporem na poziomie 1710 USD za uncję.