- Na dzień niniejszego raportu, zarówno spółka jak i kluczowy akcjonariusz nie podjęli decyzji o rezygnacji z zainteresowania transakcją z inwestorem - wyjaśnia Alumetal w komunikacie.

Jednocześnie spółka wskazuje, że cały czas w toku jest postępowanie przed Komisją Europejską w sprawie przejęcia Alumetalu.

Czytaj więcej

Po udanym 2022 roku Alumetal z optymizmem patrzy na 2023

W październiku ub. r. w związku brakiem zgody Brukseli na przejęcie kontroli nad rodzimym producentem wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych grupa Norsk Hydro zdecydowała o nienabywaniu akcji spółki w ramach wezwania. Wniosek inwestora o przejęcie kontroli został skierowany przez KE do drugiego etapu postępowania. Komisja obawia się, że transakcja może prowadzić do ograniczenia wyboru oraz wyższych cen stopów odlewniczych i aluminiowych stopów wstępnych. Komisja uważa, że nabycie przez Norsk Hydro Alumetalu wyeliminuje jednego z największych konkurentów w Europie. Ponadto, wskazano, że po połączeniu mogłaby zostać ograniczona liczba dostawców stopów wstępnych. Decyzja KE ma zapaść do 22 lutego 2023 roku.

Uzyskanie zgody Komisji na dokonanie koncentracji poprzez przejęcie kontroli nad Alumetalem jest warunkiem prawnym ogłoszonego wezwania.

Pod koniec kwietnia 2022 r. norweski gigant z branży aluminiowej Norsk Hydro ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji spółki, oferując 68,40 zł za walor. Przy oferowanej cenie wartość wezwania to ponad 1 mld zł.