Działacze maja nadzieję spotkać się z zarządem sodowej spółki, na czele którego stoi Dariusz Krawczyk. Nie podoba im się to, co dzieje się w grupie w związku z prowadzonymi działaniami restrukturyzacyjnymi.

Związkowcy chcą przekazać prezesowi list ze swoimi postulatami. Żądają w nim m.in. poszanowania praw pracowników zatrudnionych w spółkach grupy i ich przedstawicieli, przestrzegania prawa polskiego w zakresie prowadzenia konsultacji i rozmów w sprawach, które dotyczą pracowników, w tym prowadzonego procesu restrukturyzacyjnego, podjęcia rozmów z Międzyzakładowym Komitetem Protestacyjnym w celu rzetelnego przedstawienia realizowanego przez zarząd Ciechu planu naprawczego i do czasu podjęcia rozmów zaprzestania prowadzenia działań związanych z redukcją zatrudnienia w poszczególnych spółkach, zmniejszaniem wynagrodzeń, zawężania profilu działania w poszczególnych firmach oraz wydzielaniem działów w zależnych spółkach i przenoszenia ich do centrali w Warszawie.

W liście znalazły się też postulaty dotyczące cofnięcia decyzji o wypowiedzeniu zakładowych układów  zbiorowych pracy w spółkach oraz przestrzegania umów podpisanych przez związki i pracodawców, przedstawienia programu naprawczego dla bydgoskiego Zachemu w celu niedopuszczenia do jego likwidacji, a także przedstawienia rzetelnej informacji odnośnie planów restrukturyzacji w stosunku do spółek: Soda Polska, Alwernia,Sarzyna i Viltrosilicon.

Działacze chcą też, by zarząd zgodził się na przeprowadzenie niezależnej ekspertyzy przez spółkę doradczą S. Partner w firmach zależnych Ciechu, a także wskazał i rozliczył winnych zaistniałej sytuacji ekonomicznej w sodowej grupie i jej spółce dominującej.