Reklama

Emisji będzie mniej, ale emocji nie zabraknie

W grudniu przypadają wykupy szesnastu serii obligacji notowanych na Catalyst o łącznej wartości 233 mln zł. Co najmniej pięciu emitentów może mieć kłopoty z wykupem.
Emisji będzie mniej, ale emocji nie zabraknie

Foto: Fotorzepa/Mateusz Dąbrowski

Grudzień jest zwykle jednym z najbardziej ciekawych miesięcy na Catalyst. Co prawda rynek pierwotny powoli zamiera (mało kto ryzykuje oferowanie obligacji klientom, których myśli coraz ciaśniej krążą wokół wigilijnych stołów), ale za to można zaobserwować wzrost obrotów i przetasowania w portfelach inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą je odpowiednio przygotować na remanent z 31 grudnia (stan z końca roku zostanie ujęty w sprawozdaniach rocznych funduszy inwestycyjnych i emerytalnych oraz – zwykle na użytek wewnętrznego audytu – banków).

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama