Zacznę od samokrytyki, która fanom Hondy się należy. Zdecydowanie zaniedbuję tę markę, dziś zatem próba rehabilitacji. Ta japońska korporacja, założona w 1948 r. przez Soichiro Hondę, zrodziła się z marzeń zakochanego w szybkich samochodach nastolatka. 15-letni Soichiro zaczynał od praktyk w warsztacie, potem otworzył własny zakładzik, gdzie produkował opatentowane w 1929 r. metalowe szprychy. Następnie prowadził fabrykę pierścieni tłokowych (sprzedał ją Toyocie w 1945 r.) i pracował przy konstruowaniu sportowych samochodów. Mówiąc krótko, zbierał doświadczenia potrzebne do założenia własnej marki.