W najbliższych dniach polska waluta będzie pozostawała pod wpływem czynników globalnych. Dopiero piątkowa publikacja danych o bilansie płatniczym i podaży pieniądza będąca wstępem do przyszłotygodniowej serii raportów makroekonomicznych z Polski może chwilowo wpłynąć na zmianę tych zależności.
Wczorajsze wahania nie wpłynęły na zmianę sytuacji na wykresach. Spadek USD/PLN na razie należy odczytywać jako ruch powrotny do linii szyi kilkumiesięcznej formacji odwróconej RGR (okolice 2,93 zł). Droga do 3,10-3,15 zł pozostaje otwarta. Mniej klarowna jest sytuacja na wykresie EUR/PLN.
Chociaż ruch w kierunku grudniowego szczytu (4,21 zł) jest obecnie bardziej prawdopodobny niż spadek do styczniowych minimów (3,95 zł), to test tego pierwszego poziomu nie jest przesądzony. W obu przypadkach natomiast umocnienie złotego pozostaje scenariuszem bazowym na następne miesiące.
Wtorek przyniósł lekki wzrost cen obligacji. Dziś Ministerstwo Finansów zaoferuje dwuletnie papiery skarbowe o wartości 3,5-5,5 mld zł.
[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]