Kluczowe informacje z rynków:
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6669 wobec 6,6872 wczoraj (to trzecie umocnienie się chińskiej waluty z rzędu). W kontekście rozpoczynającego się szczytu G-20 miała miejsce konferencja prasowa z udziałem szefa Banku Światowego (Jim Yong Kim), oraz szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego (Christine Lagarde) i chińskiego premiera Li. Ten ostatni stwierdził, że odpowiednia polityka monetarna, oraz pakiety fiskalne pozostaną istotnym elementem wsparcia wzrostu gospodarczego. W przypadku Chin dał do zrozumienia, że transformacja gospodarki idzie w dobrym kierunku, a wzrost gospodarczy zostanie utrzymany pomimo rosnących ryzyk.
Japonia: Wstępne dane PMI dla przemysłu pokazały odbicie w lipcu do 49 pkt. z 48,1 pkt. wcześniej. Kluczową informacją dnia są jednak spekulacje lokalnej prasy, jakoby premier Shinzo Abe zaakceptować większy pakiet fiskalny, który może wynieść 20-30 bln JPY (kwota bliższa górnym widełkom zakłada, że uwzględnione zostaną też gwarancje kredytowe dla firm z budżetu). Rzecznik gabinetu premiera (Suga) potwierdził, że prace nad programem są zaawansowane. Dzisiaj w nocy głos ponownie zabrał szef Banku Japonii powtarzając, że nie widzi możliwości wyraźnego rozszerzenia polityki monetarnej (scenariusz tzw. helicopter money jest mało prawdopodobny)
Eurostrefa: Wstępne szacunki indeksów PMI w lipcu wskazały na nieco słabszy odczyt dla przemysłu (51,9 pkt.) wobec 52,8 pkt. w czerwcu i szacowanych 52 pkt., ale lepszy dla usług (52,7 pkt.) wobec 52,3 pkt. w prognozie. To jednak nieco mniej, niż w czerwcu (52,8 pkt.).
Wielka Brytania: Nieoczekiwanie słabo wypadły wstępne wskaźniki PMI dla przemysłu i usług za lipiec. W pierwszym przypadku spadliśmy z 52,1 pkt. do 49,1 pkt. (szacowano 50,0 pkt.), a w drugim do 47,4 pkt. z 52,3 pkt. (oczekiwano 49,2 pkt.).