Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 17:02 Publikacja: 25.09.2024 06:00
Selvita, zarządzana przez Bogusława Sieczkowskiego, jest wyceniana na giełdzie na ponad 1 mld zł. Fot. mpr
Foto: materiały prasowe
Notowania Selvity od kilkunastu miesięcy poruszają się w trendzie bocznym, radząc sobie gorzej niż szeroki rynek, co wpisuje się w kiepskie nastroje obserwowane w globalnej branży biotechnologicznej. Jednak wiele wskazuje, że trend zaczyna się zmieniać. Wskazują na to nie tylko obserwacje przedstawicieli branży, ale też liczby dotyczące zakontraktowania na kolejne okresy.
– Rynek wreszcie odpalił. Jest mniej miejsca dla tłustych kotów, a więcej dla efektywnych organizacji, takich jak nasza – twierdzi Bogusław Sieczkowski, szef Selvity.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas