Zgodnie z umową, Bittium stanie się niewyłączonym dystrybutorem na globalnym rynku oprogramowania Medicalgorithmics do diagnozy chorób serca. Rozliczenie współpracy będzie prowadzone w modelu „revenue share”, czyli będzie zależne od przychodów osiągniętych przez partnera z przeprowadzonych badań i analiz EKG przy wykorzystaniu systemu polskiej firmy. - Przeprowadzona przed podpisaniem umowy integracja i walidacja naszego oprogramowania przez partnera wykazała zwiększoną wydajność procesu analizy sygnałów EKG, w szczególności w obszarze optymalizacji czasu pracy techników EKG i usprawnienia procesu generowania raportów. Stworzone przez nas rozwiązania jest efektywne i łatwo skalowane, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w potrzeby dużych dostawców usług diagnostycznych. Liczymy, że dzięki globalnemu portfolio klientów, Bittium stanie się jednym z naszych najważniejszych partnerów biznesowych – wyjaśnia Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. operacji w Medicalgorithmics.
Czytaj więcej
W wynikach za I kwartał pojawią się pierwsze przychody z nowych umów na rynku amerykańskim.
W ramach umowy Medicalgorithmics dostarczy kompleksową platformę technologiczną do diagnozy arytmii, wykorzystując autorskie algorytmy sztucznej inteligencji. System ten został już stosowany w 22 państwach, a uzyskane zgody regulacyjne umożliwiają jego wprowadzenie na ponad 50 rynków.
- Nowa globalna umowa to istotny kamień milowy w kreowaniu wartości dla akcjonariuszy Medicalgorithmics. Udowadnia, że strategia spółki, opierająca się na rozwoju nowoczesnych technologii i współpracy z zewnętrznymi dostawcami sprzętu, pozwala na szybkie skalowanie biznesu, bez zwiększania przy tym kosztów w sposób liniowy. Pracujemy nad domknięciem kolejnych istotnych dla spółki projektów, takich jak współpraca z amerykańskim globalnym dostawcą sprzętu, którego akcje są notowane na NASDAQ, czy europejskim liderem w globalnych usługach diagnostyki serca - podsumowuje Maciej Gamrot, członek zarządu ds. finansowych w Medicalgorithmics Maciej Gamrot.