Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 18:52 Publikacja: 01.11.2023 21:00
Marcin Szumowski, prezes Molecure. Fot. DAREK LEWANDOWSKI/mpr
Foto: DAREK_LEWANDOWSKI
– W 2023 r. osiągnęliśmy ważne kamienie milowe w rozwoju klinicznym, podając związek OATD-02 w I fazie badań pierwszemu pacjentowi onkologicznemu. Oczekujemy pierwszych danych klinicznych z tego badania w nadchodzących miesiącach. Przed końcem tego roku spodziewamy się podania OATD-01 pierwszemu pacjentowi z sarkoidozą płuc w badaniu fazy II rozpoczętym w USA – zapowiada Marcin Szumowski, prezes Molecure.
OATD-01 jest najbardziej zaawansowanym kandydatem na lek opracowanym przez Molecure. To pierwszy w swojej klasie podwójny inhibitor chitynazy do leczenia chorób śródmiąższowych płuc, takich jak sarkoidoza i idiopatyczne zwłóknienie płuc. OATD-02 jest drugim kandydatem na lek, to doustny, selektywny, pierwszy w klasie, podwójny inhibitor arginazy do zastosowania w leczeniu nowotworów. – Molecure wchodzi w bardzo pasjonujący etap rozwoju, z szeregiem istotnych kamieni milowych, budujących wartość spółki, które powinny mieć miejsce w najbliższych miesiącach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas