Zarząd Medicalgorithmics liczy, że powstałą lukę w przychodach po React, który odpowiadał za około połowy przychodów w I połowie tego roku, uda się wypełnić. – Od czerwca pozyskaliśmy trzech nowych partnerów na rynku IDTF w USA oraz dwóch działających globalnie. Każdy z tych nowych dużych partnerów ma potencjał zastąpienia React pod względem przychodów – uważa Maciej Gamrot, członek zarządu ds. finansowych.

Gamrot wyjaśnia, że wszystkie nowe umowy, które zawarto po ogłoszeniu w czerwcu nowej strategii rozwoju Medicalgorithmics, są dwuetapowe. – W pierwszym etapie, który trwa do sześciu miesięcy, integrujemy nasze oprogramowanie diagnostyczne z oprogramowaniem lub urządzeniami do monitoringu pracy serca nowego partnera. W przypadku zakończenia sukcesem tych prac negocjujemy docelowy kontrakt w sprawie stałej współpracy biznesowej, opartej na płatnościach za wykonane usługi diagnostyczne przez naszą platformę AI. To oznacza, że pierwsze przychody z umów, o których informowaliśmy w III kwartale br., będą widoczne w wynikach spółki za I połowę 2024 r. – wskazuje.

Czytaj więcej

Medicalgorithmics ma umowę z amerykańskim potentatem z branży diagnostycznej

Dodaje, że prowadzone są rozmowy na różnym etapie zaawansowania z kolejnymi potencjalnymi partnerami biznesowymi zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na pozostałych rynkach. – Chcielibyśmy utrzymać dotychczasowe tempo pozyskiwania nowych partnerów i zawierać dwie nowe umowy kwartalnie – podkreśla Gamrot.

Jeśli chodzi o React, zarząd negocjuje nowy model współpracy, który miałby obowiązywać od stycznia. – React mógłby się rozliczać z nami w tym samym modelu, który stosujemy wobec nowych partnerów biznesowych – wyjaśnia menedżer.