Pomyślne przeprowadzenie procesu oceny jej zgodności z europejskimi wymogami zakończy się wydaniem certyfikatu CE, który jest niezbędny do komercyjnego wprowadzenia VCAST na rynek Unii Europejskiej.- Rozpoczęcie procesu certyfikacji jest bardzo ważnym kamieniem milowym, który przybliża nas do komercjalizacji technologii VCAST na terenie Unii Europejskiej. Po uzyskaniu certyfikatu CE, potwierdzającego zgodność VCAST z unijnymi wymogami dla technologii medycznych, dokonamy rejestracji systemu w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co umożliwi nam oferowanie technologii VCAST w Polsce. Dodatkowo po uzyskaniu CE dokonamy zgłoszeń do regulatorów w innych państwach unijnych oraz w Australii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, które uważamy za kluczowe pod względem potencjału sprzedażowego. Dzięki temu w 2024 roku VCAST będzie w pełni dostępny dla partnerów z tych państw – komentuje Przemysław Tadla, członek zarządu Medicalgorithmics ds. technologii oraz COO w spółce zależnej Kardiolytics.

Czytaj więcej

Kurs Medicalgorithmics mocno w górę po publikacji wyników

We wrześniu br. Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z Grupą Diagnostyka w sprawie wykorzystania technologii VCAST do diagnozy choroby wieńcowej w placówkach diagnostycznych partnera.

Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu br. strategią rozwoju, w pierwszej połowie 2024 roku Medicalgorithmics planuje złożyć wniosek do amerykańskiej Agencja Żywności i Leków (FDA) o dopuszczenie technologii VCAST na rynek USA.

Wirtualny Test Obciążeniowy Serca (VCAST) to system medyczny służący do nieinwazyjnej analizy stanu naczyń wieńcowych w kierunku diagnostyki choroby wieńcowej serca opatentowany i rozwijany przez Kardiolytics, spółkę zależną Medicalgorithmics. Diagnoza przeprowadzana jest w oparciu o dane z tomografii komputerowej serca, które są analizowane przez opracowany przez Kardiolytics zestaw algorytmów sztucznej inteligencji. Dzięki niemu lekarze otrzymują szybką informację o stanie tętnic wieńcowych pacjenta, bez konieczności sięgania każdorazowo po ryzykowny, inwazyjny i kosztowny zabieg koronarografii.