Szacowana wartość transakcji to około 1 mln zł. Transakcja zostanie zrealizowana po przeprowadzeniu due diligence spółki oraz otrzymaniu niezbędnych zgód korporacyjnych.

W cenie zarządu planowana inwestycja w nowy podmiot pozwoli na dywersyfikację działalności Medinice o technologie oparte na rozwiązaniach cyfrowych i AI. - Mamy szansę wkroczyć w fascynujący nas obszar medycyny jutra, jakim jest sztuczna inteligencja. To właśnie na algorytmach AI oparty jest projekt naszego partnera. Produkt dedykowany jest elektrofizjologii i kardiologii, czyli obszarom, w których jesteśmy ekspertami. Innowacyjność nabywanego rozwiązania polega na maszynowej analizie i przedstawieniu typu i miejsca wystąpienia arytmii serca. To istotne w kontekście podwyższenia efektywności zabiegów ablacji, obniżenia kosztów zabiegowych oraz cyfrowej transformacji w placówkach medycznych - podkreśla Sanjeev Choudhary, prezes Miedinice. - Po sfinalizowaniu wszelkich formalności w zakresie akwizycji naszym celem będzie jak najszybsza komercjalizacja wspomnianego rozwiązania. Dodam, że nabywany projekt jest na zaawansowanym etapie rozwoju i planujemy jego komercjalizację w ciągu dwóch lat – dodaje.

Medinice chce być beneficjentem szybko rosnącego rynku AI w medycynie, a inwestycja w obszarze zaawansowanych rozwiązań cyfrowych zdaniem jej zarządu otwiera nowe perspektywy rozwoju produktów. - Rynek doskonale rozumie potencjał sztucznej inteligencji. Nasza spółka jest gotowa go wykorzystać dzięki partnerstwu z firmą, która rozwija technologie AI. Planujemy istotny krok naprzód dla Medinice. Naszym celem jest ciągłe tworzenie i wdrażanie innowacji w kardiologii i kardiochirurgii. Wierzę, że efekty naszych działań już wkrótce będą widoczne i przyniosą wymierne korzyści, zarówno pacjentom, jak i naszym akcjonariuszom – podsumowuje Grzegorz Wróblewski, CTO w Medinice.

Podczas czwartkowej sesji akcje Medinice zwyżkowały nawet o ponad 4 proc., czemu jednak towarzyszyły ograniczone obroty.