Ich przedmiotem są usługi zintegrowanego wsparcia w zakresie ADME/DMPK, w tym profilowania fizykochemicznego, usługi analityczne oraz badania in-vivo PK, które mają wspierać programy badawcze klienta w obszarze rozwoju leków. Czas ich realizacji zaplanowano do 31 lipca 2024 Dotychczasowa współpraca z klientem rozszerzona zostanie o usługi w farmakologii in-vitro oraz in-vivo. Ich realizacja została zaplanowana do końca 2023 r.

- Nasza współpraca z tą jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie rozwija się od 2015 r., co stanowi potwierdzenie najwyższej jakości usług świadczonych przez Selvitę. Podpisane właśnie zlecenia są na rekordowym poziomie – sumują się do ponad 15 mln zł. Tym, co nas cieszy szczególnie, są nowe rodzaje usług, które wchodzą w skład złożonych zamówień. Świadczy to o rozwojowym charakterze naszej współpracy - komentuje Miłosz Gruca, wiceprezes Selvity.

Równocześnie podkreśla, że zwiększanie sprzedaży do dużych firm farmaceutycznych wpisuje się w obraną przez nas jeszcze w 2022 r. taktykę, zorientowaną na wzmocnienie stabilnej bazy przychodowej i zabezpieczenie długoterminowych kontraktów. - Proces wyboru dostawców przez Big Pharma jest procesem złożonym i długotrwałym, trwającym niejednokrotnie kilka kwartałów. Widzimy już pierwsze efekty naszej pracy – udział dużych firm farmaceutycznych w przychodach Selvity rośnie, i podejmujemy działania, aby w najbliższych kwartałach trend ten był kontynuowany - wyjaśnia.

Podczas poniedziałkowej sesji akcje Selvity drożały nawet o prawie 3 proc. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie prawie 1,2 mld zł.