Decyzja urzędu pozwala na formalne korzystanie z obiektu budowlanego CBR, zgodnie z jego przeznaczeniem. Kolejnymi etapami będą odbiory inwestorskie oraz końcowy. - Pozytywną decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie otrzymaliśmy nieco wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Jest to bardzo waży kamień milowy w rozwoju spółki. Działalność nowoczesnego CBR zwiększy konkurencyjności naszych produktów oraz stworzy nowe możliwości ekspansji - komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes Synthaverse.

Czytaj więcej

Biomed zamieni się w Synthaverse

- Teraz jesteśmy na etapie odbioru inwestorskiego, po którym nastąpi odbiór końcowy i wówczas nasze Centrum Badawczo - Rozwojowe powinno ruszyć pełną parą. Równolegle, zgodnie z planem realizujemy drugą z naszych strategicznych inwestycji – budowę zakładu produkcyjnego Onko BCG. Od początku roku wydaliśmy na oba projekty około 70 mln zł – dodaje.

Lubelska spółka stworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowe z myślą doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej.

W trackie środowych notowań za akcje Synthaverse płacono ok. 5,40 zł, co oznacza wzrost o prawie 2,6 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.