Zakończony został etap optymalizacji systemu PCR|ONE panel SARS-CoV-2, w ramach którego udało się zwiększyć jego dotychczasowe parametry oraz trwałość kluczowych komponentów analizatora, zmniejszyć jego zużycie energii oraz uprościć obsługę, co w ocenie firmy przyniesie wymierne korzyści w postaci obniżenia ogólnych kosztów stosowania systemu PCR|ONE. - Zgodnie z zapowiedziami, zakończyliśmy etap dostosowywania panelu SARS-CoV-2 do produkcji skalowej. Uzyskane obecnie parametry panelu i analizatora jeszcze lepiej odpowiadają potrzebom procesów masowej produkcji. Teraz rozpoczynamy badania kliniczne , których celem jest uzyskanie certyfikacji CE-IVD dla tego dostosowanego do produkcji skalowej panelu SARS-CoV-2. To pozwoli nam na wprowadzenie zoptymalizowanego rozwiązania diagnostycznego na rynek krajów Unii Europejskiej. Z jednej strony będzie to stanowić istotny czynnik przy komercjalizacji całego systemu PCR|ONE, a z drugiej pozwoli nam prowadzenie Programu Early Access w oparciu o produkt dopasowany do wymogów produkcji średnio i wielkoskalowej i dotarcie do szerokiego grona odbiorców – wyjaśnia Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.

Badania prowadzone będą w zewnętrznym ośrodku badawczym.

Spółka pracuje także nad rozszerzeniem zastosowania panelu SARS-CoV-2 o możliwość rozpoznawania wirusów grypy typu A, B oraz RSV – wywołujących infekcje górnych dróg układu oddechowego. Spółka planuje również certyfikację w procedurze CE-IVD panelu MRSA/MSSA który służy do szybkiego wykrywania bakterii gronkowca złocistego. Dzięki certyfikacji przed 26 maja 2022 oba produkty będą mogły zostać wprowadzone na rynek Unii Europejskiej.

Scope Fluidics specjalizuje się w projektach z zakresu diagnostyki medycznej ochrony zdrowia. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.