Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mimo znaczącego wzrostu dynamiki sprzedaży właściciel jednej z największych w kraju prywatnej sieci przychodni zarobił mniej. Czysty zarobek w tym okresie spadł o 17,3 proc., do 4,3 mln zł. Co spowodowało tak wyraźne pogorszenie rezultatów?
– Spadek zysku netto wynika z otwarcia w ubiegłym roku dwóch przychodni w Warszawie. Otwarcie nowych placówek niesie ze sobą wzrost kosztów. Musi minąć pewien czas, by każda placówka została zapełniona pacjentami i osiągnęła punkt rentowności. Liczymy, że stanie się to w tym roku – tłumaczy Radosław Szubert, prezes Polmedu. Dodaje, że w 2017 r. zarząd celuje w utrzymanie ubiegłorocznego tempa wzrostu przychodów. – Zamieszanie w publicznej służbie zdrowia powoduje, że komercyjna część biznesu medycznego rośnie. W najbliższych miesiącach nie planujemy otwarć nowych przychodni. Chcemy skupić się na poprawie rentowności w obecnych naszych placówkach – mówi prezes. Obecnie Polmed posiada 22 punkty przyjęć.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.