Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przez kolejne pięć miesięcy francuski odbiorca zgodnie z prognozowanym zapotrzebowaniem będzie zamawiać 50 urządzeń miesięcznie. Łączna wartość pierwszego zamówienia wyniosła 32,6 tys. euro. Z szacunków zarządu Infoscanu wynika, że przy obecnym kursie euro i zawartych w umowie minimalnych parametrach zamówień w ciągu 24 miesięcy współpraca może przynieść ponad 8 mln zł przychodów. – Urządzenia trafiły w ubiegłym tygodniu do Francji, a pierwsza płatność została zrealizowana. Jest to dowód na to, że model biznesowy polegający na sprzedaży urządzenia zamiast jego dzierżawy i pobierania opłaty za każde wykonane badanie działa, a spółka zrobiła pierwszy krok w drodze do przekroczenia progu rentowności – wyjaśnia Piotr Sobiś, wiceprezes Infoscanu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.