Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 28.05.2019 05:00 Publikacja: 28.05.2019 05:00
Foto: materiały prasowe
Pozytywnie zakończyła się walidacja drugiego wniosku rejestracyjnego na lek przez Europejską Agencję Leków (EMA) i tym samym przyjęto go do procedury oceny. Zgodnie z informacją ze spółki potwierdzenie przyjęcia wniosku do oceny nie gwarantuje zatwierdzenia produktu.
Złożenie drugiego wniosku na Mabion CD20 ma docelowo przyspieszyć komercjalizację leku na rynkach, gdzie reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) objęte jest nadal ochroną patentową dla rituximabu (MabThera). Celem wniosku jest uzyskanie przez spółkę dodatkowej nazwy handlowej, dla której lista wskazań dla produktu zostanie ograniczona i nie obejmie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). – Złożenie drugiego wniosku do EMA ma charakter techniczno-formalny. W przypadku pozytywnego zakończenia drugiej procedury rejestracyjnej MabionCD20 będzie mógł być sprzedawany na rynkach nadal objętych ochroną patentową dla MabThera we wskazaniu RZS – tłumaczył decyzję Sławomir Jaros, członek zarządu Mabionu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Branża biotechnologiczna znajduje się w przełomowym momencie. Ale na giełdzie tego nie widać. Większość firm z sektora jest wyceniana znacząco niżej niż w rekomendacjach – wynika z analizy „Parkietu”. Mediana potencjału zwyżek wynosi 32 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Naszym zadaniem jako zarządu jest bezpiecznie przeprowadzić okręt przez turbulencje. Zwłaszcza że w ładowni wieziemy potencjał transakcji o wielkiej wartości – mówi Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas