Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.12.2020 05:11 Publikacja: 22.12.2020 05:11
Foto: materiały prasowe
– Dobre wyniki I półrocza 2020/2021 to efekt intensywnej pracy, aktywnego pozyskiwania zamówień mimo trudniejszego otoczenia rynkowego. Obecnie realizujemy głównie projekty, które wykonawcy rozpoczęli jeszcze przed pandemią, ale w kolejnych okresach spodziewamy się na rynku mniejszej liczby nowych budów – wyjaśnia prezes.
Chcąc bardziej uniezależnić się od koniunktury na krajowym rynku, Mercor stawia na rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych. Zgodnie z założeniami strategii na lata 2020–2023 zarząd postawił na intensyfikację eksportu i rozwój produktów. Jednym z głównych kierunków rozwoju jest rynek brytyjski, z którym zarząd wiąże duże nadzieje. Ponadto na finiszu jest kluczowa inwestycja w produkcję przeciwpożarowych płyt o wymiarach 1,20 m x 2,44 m. – Finalizujemy prace w zakładzie w Płocku, w którym już wyprodukowaliśmy pierwsze testowe płyty przeciwpożarowe. Rozruch nowej linii i pełne zakończenie inwestycji planujemy w styczniu 2021 roku. Jesteśmy przygotowani do sprzedaży pełnowymiarowych płyt – to strategiczna inwestycja, która docelowo ma wzmocnić nasz eksport. Podobny cel ma nowa spółka w Wielkiej Brytanii, która już rozpoczęła działalność i pomoże nam w dotarciu do jeszcze większego grona klientów. Chcemy, by udział eksportu w perspektywie 2023 roku wzrósł do ok. 60 proc. – wyjaśnia Krempeć.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas