Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.01.2022 05:06 Publikacja: 25.01.2022 05:06
Foto: materiały prasowe
W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Medicalgorithmics traciły nawet 8 proc. Była to dla nich już piąta spadkowa sesja z rzędu. Spadki przyspieszyły w ostatnich dniach, gdy stało się jasne, że twórca InPostu nie wesprze kapitałowo spółki. Rafał Brzoska uznał, że warunki biznesowe transakcji, jak również obecny moment cyklu gospodarczego oraz zwiększona zmienność na rynków finansowych nie dostarczają wystarczających powodów co do kontynuacji negocjacji nad przeprowadzeniem potencjalnej transakcji. Zarząd Medicalgorithmics liczył się z takim scenariuszem i dlatego kontynuuje proces przeglądu opcji strategicznych oraz działania nakierowane na rozwój sprzedaży celem wyprowadzenia firmy na prostą. Zmiany jej modelu biznesowego dotychczas nie przynosiły oczekiwanych efektów w postaci poprawy rentowności i płynności. W grudniu spółka pozyskała z emisji nowych akcji prawie 11,7 mln zł. Pozyskanie środków jest jednym z kroków do celu poprawy efektywności spółki zależnej Medi-Lynx, generującej największe przychody w grupie, m.in. poprzez mocniejsze doinwestowanie sieci sprzedaży w USA i na nowych rynkach i szybszy wzrost wolumenu badań.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas