Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 31.08.2020 05:00 Publikacja: 31.08.2020 05:00
Foto: AFP
Badanie Pew Research Center przeprowadzono wśród obywateli 14 państw, przeważnie europejskich. Mediana ankiety wynosi 73 proc., co oznacza, że większość badanych pozytywnie wypowiada się o interwencji swojego rządu.
Najlepiej poczynania władz ocenili Duńczycy, Australijczycy, Kanadyjczycy oraz Niemcy. Zdaniem ekspertów tak wysoki poziom zadowolenia związany jest z szybkim zamknięciem granic oraz narzuceniem ograniczeń na samym początku pandemii. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wśród polskich spółek giełdowych można wyłonić wyraźnych wygranych koronakryzysu – wynika z raportu Grant Thornton. Nie znaczy to, że znalazły się one na zawsze na fali wznoszącej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polskie banki deklarują przystąpienie do obsługi firm w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Polski Fundusz Rozwoju będzie z niej wypłacał subwencje przedsiębiorstwom dotkniętym przez pandemię.
Istnieję już co najmniej dwie szczepionki na Covid-19, które są dostępne do dystrybucji przed końcem roku i czekają na zatwierdzenie organów regulacyjnych w poszczególnych krajach. Koncerny zarobią na szczepionkach miliardy, jednak nie jest to aż tak dochodowy biznes, jak w innych odnogach branży farmaceutycznej.
Stephane Bancel, prezes spółki Moderna, stwierdził w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Welt am Sonntag”, że jego firma będzie sprzedawała rządom szczepionkę na koronawirusa w cenie 25 – 37 dolarów za 1 dawkę. Cena ma być zależna od wielkości zamówienia.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
UBS pierwotnie szacował, że liczba zakażeń koronawirusem w USA zbliży się do zera do końca 2021 roku. Ale wieści o szczepionkach skłoniły bank do przesunięcia tej prognozy o sześć miesięcy do przodu.
Według JPMorgan w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii mobilność ludzi spadła na tyle, aby utrzymać rozprzestrzenianie się wirusa na rozsądnym poziomie. Lockdowny powinny zostać złagodzone do początku grudnia, co pozwoli na silne odbicie aktywności gospodarczej i społecznej przed okresem świątecznym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas