Inwestorzy wystraszyli się wirusowej katastrofy w Chinach

Wprowadzenie w Pekinie podobnie drakońskiego lockdownu jak w Szanghaju może być potężnym ciosem dla drugiej gospodarki świata. Ta wizja sprowokowała inwestorów na chińskich rynkach akcji do wyprzedaży, która rozlała się po giełdach na wszystkich kontynentach.

Morawiecki: Skracamy kwarantannę do 7 dni

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skrócenie kwarantanny z 10 do 7 dni oraz wprowadzenie od 27 stycznia br. darmowych testów antygenowych, dostępnych w aptekach. Ze względu na wzrost liczby zachorowań, zwiększana będzie liczba łóżek w szpitalach.

USA: rozkradziono 100 mld USD z programów stymulacyjnych

Kryminaliści wyłudzili łącznie blisko 100 mld USD z pandemicznych programów stymulacyjnych w USA – mówią dane Secret Service.

Sukcesy i porażki w pandemii mogą być tylko chwilowe

Wśród polskich spółek giełdowych można wyłonić wyraźnych wygranych koronakryzysu – wynika z raportu Grant Thornton. Nie znaczy to, że znalazły się one na zawsze na fali wznoszącej.

Pandemia sprzyjała nadużyciom finansowym

W 2020 roku instytucje finansowe udaremniły próby dokonania ponad 1,2 mln nadużyć, na łączną kwotę prawie 245 mln zł – wynika z danych EY Polska i ZPF.

Zagraniczni inwestorzy dołożą się do walki z Covid-19

Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedał pierwszą transzę zagranicznych obligacji na rzecz Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 (FPC).

Szczepionki dla bogatych

Najbogatsze kraje na świecie szczepią się przeciw Covid-19 około 25 razy szybciej niż biedniejsze. Dzięki temu mają szansę na szybszy powrót do normalności, co pozytywnie wpłynie na ich gospodarki.

Znowu mamy lockdown

Zgodnie z pogłoskami zamknięcie czterech województw to za mało i restrykcje objęły cały kraj. Od 20 marca mamy znowu lockdown, przynajmniej na 3 tygodnie

Polskie finanse w miarę stabilne

Ryzyko fiskalne w Polsce jest niskie – oceniła Komisja Europejska. To ocena wbrew głosom sceptyków wieszczących katastrofę finansów publicznych

Polski biznes pokazał ludzką twarz w czasie pandemii

Na przeszło pół miliarda złotych można już szacować wartość rzeczowej i finansowej pomocy polskich firm w walce z koronawirusem. Włączyły się w nią praktycznie wszystkie duże spółki i tysiące małych przedsiębiorstw.

Kolejny cios dla sklepów

Znów zamykane sklepy w galeriach handlowych spowodują falę bankructw w sektorze

Druga tarcza finansowa w bankach

Polskie banki deklarują przystąpienie do obsługi firm w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Polski Fundusz Rozwoju będzie z niej wypłacał subwencje przedsiębiorstwom dotkniętym przez pandemię.

Szczepionka na Covid-19. Ile koncerny mogą na niej zarobić?

Istnieję już co najmniej dwie szczepionki na Covid-19, które są dostępne do dystrybucji przed końcem roku i czekają na zatwierdzenie organów regulacyjnych w poszczególnych krajach. Koncerny zarobią na szczepionkach miliardy, jednak nie jest to aż tak dochodowy biznes, jak w innych odnogach branży farmaceutycznej.

Szczepionka stabilizuje nastroje

Polscy przedsiębiorcy i konsumenci należą do największych pesymistów.

Ciężej pracujemy w trakcie pandemii?

Druga fala COVID-19 w Polsce ponownie wypchnęła wielu pracowników z biur do domów. To zaś oznacza też częstszą pracę wieczorami. W trakcie pandemii rzadziej pracujemy jednak w weekendy i nocami.

Morawiecki: 35 mld zł wsparcia dla 40 branż

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że w ramach nowej tarczy finansowej PFR do wybranych firm trafi 35 mld zł.

3–37 USD za dawkę

Stephane Bancel, prezes spółki Moderna, stwierdził w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Welt am Sonntag", że jego firma będzie sprzedawała rządom szczepionkę na koronawirusa po 25–37 USD za dawkę.

Brytyjski rząd planuje covidowe przepustki

Rząd Wielkiej Brytanii chce wydawać specjalne „przepustki wolności” osobom, które zdobyły odporność na Covid-19. Pozwoli im to prowadzić w miarę normalne życie.