Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 60 / 2025
Data sporządzenia: 2025-08-14
Skrócona nazwa emitenta
GRENEVIA S.A.
Temat
Pierwsze zawiadomienie akcjonariuszy GRENEVIA S.A. o zamiarze podziału GRENEVIA S.A. (Spółki Dzielonej) i przeniesienia części jej majątku na FAMUR S.A. (Spółkę Przejmującą).
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zarząd Spółki GRENEVIA S.A. z siedzibą w Katowicach przy Al. W. Roździeńskiego 1A, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000048716 (dalej: „Spółka Dzielona” lub „GRENEVIA S.A.” lub „Emitent”), na podstawie art. 539 § 1 i 2 Kodeksu spółek handlowych, po raz pierwszy zawiadamia Akcjonariuszy o zamiarze podziału GRENEVIA S.A. (Spółki Dzielonej) i przeniesienia części jej majątku na FAMUR S.A. (Spółkę Przejmującą) na zasadach określonych szczegółowo w Planie Podziału spółki Grenevia S.A. poprzez przeniesienie części majątku spółki dzielonej tj. Grenevia S.A. na istniejącą spółkę FAMUR S.A. za akcje w spółce FAMUR S.A., które obejmie spółka Grenevia S.A. (podział przez wyodrębnienie – art. 529 § 1 pkt 5 Kodeksu spółek handlowych) – „Plan Podziału”.

Po dokonaniu Podziału Spółka Dzielona będzie kontynuować działalność w oparciu o pozostałą w Spółce Dzielonej część majątku. FAMUR S.A. będzie prowadził działalność w oparciu o przeniesiony na niego wydzielany majątek Spółki Dzielonej szczegółowo określony w Planie Podziału.

Wyodrębnienie nastąpi w dniu wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej („Dzień Wyodrębnienia”).

Plan Podziału wraz z załącznikami został bezpłatnie udostępniony do publicznej wiadomości na stronie internetowej Spółki (https://grenevia.com/plan-podzialu-grenevia-sa/) oraz w formie raportu bieżącego nr 47/2025 z dnia 30 czerwca 2025 r. i nr 55/2025 z dnia 23 lipca 2025 r.

Opinia biegłego z badania Planu Podziału dostępna jest na stronie internetowej Spółki: https://grenevia.com/plan-podzialu-grenevia-sa/ oraz została opublikowana przez Emitenta w formie raportu bieżącego nr 59/2025 z 14.08.2025 r.

Sprawozdania finansowe oraz sprawozdania z działalności Spółki Dzielonej za trzy ostatnie lata obrotowe wraz ze sprawozdaniem z badania dostępne są na stronie internetowej Spółki: https://grenevia.com/raporty-i-publikacje/?c=67&y=2025

Sprawozdania finansowe oraz sprawozdania zarządów z działalności Spółki Przejmującej za cały okres działalności spółki dostępne są na stronie internetowej Spółki: https://famur.com/relacje-inwestorskie-2/

Wszystkie dokumenty, o których mowa powyżej będą nieprzerwanie udostępniane co najmniej do dnia zakończenia Walnego Zgromadzenia podejmującego uchwałę w sprawie podziału.
Na podstawie art. 529 § 2 zd. drugie Kodeksu spółek handlowych sprawozdania Zarządów, o którym mowa w art. 536 § 1 Kodeksu spółek handlowych nie sporządza się.

Niniejsze zawiadomienie jest pierwszym z dwóch wymaganych zawiadomień o zamiarze podziału.

Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Emitenta z porządkiem obrad obejmującym uchwałę w sprawie podziału nastąpi w oddzielnym raporcie bieżącym.

Podstawa prawna:
Art. 539 par.1 i 2 Ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 18 z późn. zm.).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2025-08-14 Beata Zawiszowska Prezes Zarządu