Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 23 / 2023
Data sporządzenia: 2023-06-07
Skrócona nazwa emitenta
POLENERGIA
Temat
ZAWARCIE UMOWY O WSPÓŁPRACY, UMOWY DOSTAWY ORAZ UMOWY SERWISOWEJ ELEKTROLIZERA DLA PROJEKTU H2HUB NOWA SARZYNA
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki pod firmą Polenergia S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 7 czerwca 2023 roku spółka zależna Emitenta – Polenergia H2HUB Nowa Sarzyna sp. z o.o., realizująca projekt H2HUB Nowa Sarzyna („Projekt”), zawarła z Hystar AS z siedzibą w Høvik, Norwegia („Hystar”):

1. Umowę dostawy oraz uruchomienia elektrolizera o mocy 5 MW („Umowa Dostawy”). Realizacja Umowy Dostawy przewidziana jest na III kwartał 2024 roku;
2. Długoterminową umowę serwisową elektrolizera („LTSA”). LTSA dotyczy świadczenia usług serwisowych dla wspomnianego elektrolizera przez okres 2 lat od dnia uruchomienia (z możliwością wydłużenia na okres wynoszący łącznie do 10 lat), w tym przeprowadzania planowych przeglądów, napraw, dostawy środków utrzymania i części zamiennych, zdalnego nadzoru oraz innych czynności powiązanych. Hystar gwarantuje także odpowiedni poziom dostępności elektrolizera w ramach umowy serwisowej.

Tego samego dnia, tj. 7 czerwca 2023 roku, ww. spółka zależna Emitenta oraz Emitent zawarły z Międzynarodową Korporacją Finansową („IFC”), należącą do Grupy Banku Światowego, umowę o współpracy celem sfinansowania kosztów rozwoju Projektu („Umowa o Współpracy” lub „Umowa”), który obejmuje wytwórnię wodoru, wraz z dwoma stacjami tankowania oraz infrastrukturą towarzyszącą.

IFC zrefinansuje część kosztów poniesionych dotychczas w Projekcie oraz 50% kosztów zakupu elektrolizera na potrzeby wytwórni wodoru.

Zgodnie z Umową o Współpracy, maksymalna kwota finansowania Projektu wynosi 3 600 000 EUR („Finansowanie”), co w znaczącym stopniu zmniejszy ekspozycję finansową Grupy Polenergia związaną z inwestycją. Obowiązek zwrotu finansowania powstanie w przypadku podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Umowa jest zawarta na rok.

Umowa o Współpracy może zostać rozwiązana przez każdą ze stron, w terminie 15 dni kalendarzowych. Zgodnie z postanowieniami Umowy, w przypadku rozwiązania Umowy, w zależności od przyczyn, może zostać naliczona kara, której wysokość nie może przekroczyć 10% maksymalnej kwoty finansowania. Umowa przewiduje również w określonych przypadkach uprawnienie IFC do wstrzymania Finansowania albo rozwiązania Umowy o Współpracy ze skutkiem natychmiastowym.

Realizacja kolejnych etapów Projektu może wymagać uzyskania stosownych zgód korporacyjnych.

podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 173, str. 1 ze zm.)

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-06-07 Iwona Sierżęga Członkini Zarządu
2023-06-07 Piotr Maciołek Członek Zarządu