Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Na podstawie par. 29 ust. 3a Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Grupa Azoty Zakłady Azotowe PUŁAWY Spółka Akcyjna przekazuje informację dotyczącą incydentalnego naruszenia Dobrych Praktyk 2021

Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 24 czerwca 2025 roku, została zgłoszona przez akcjonariusza Spółki - Grupę Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie kandydatura Pana Pawła Bielskiego na Członka Rady Nadzorczej Spółki, w ramach rozpatrywania punktu 14 porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na dzień 25 czerwca 2025 roku („ZWZ”).

WALNE ZGROMADZENIE I RELACJE Z AKCJONARIUSZAMI

4.9.1. kandydatury na członków rady powinny zostać zgłoszone w terminie umożliwiającym podjęcie przez akcjonariuszy obecnych na walnym zgromadzeniu decyzji z należytym rozeznaniem, lecz nie później niż na 3 dni przed walnym zgromadzeniem; kandydatury, wraz z kompletem materiałów ich dotyczących, powinny zostać niezwłocznie opublikowane na stronie internetowej spółki;
Zasada została naruszona incydentalnie.
Komentarz spółki dotyczący incydentalnego naruszenia powyższej zasady:  Kandydatura na członka Rady Nadzorczej została zgłoszona w terminie późniejszym niż na 3 dni przed terminem ZWZ, które zostało zwołane na dzień 25 czerwca 2025 roku. W ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Spółka zwróciła się i w przyszłości również będzie zwracała się do akcjonariuszy, „o niezwłoczne przedstawianie kandydatur na członków Rady Nadzorczej, nie później niż na 3 dni przed Walnym Zgromadzeniem wraz z kompletem materiałów ich dotyczących.”
W ciągu ostatnich 2 lat miały miejsce przypadki incydentalnego naruszenia zasady: &nbspW ciągu ostatnich 2 lat miały miejsce przypadki incydentalnego naruszenia zasady 4.9.1.


Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2025-06-24 18:12:35 Hubert Kamola Prezes Zarządu
2025-06-24 18:12:35 Wojciech Szmyła Wiceprezes Zarządu